Polityka Prywatności

Sklep - serwis internetowy należący do Grupyeprezenty, za pośrednictwem którego Kupujący może złożyć zamówienie. W skład Grupyeprezenty wchodzą następujące serwisy internetowe ; eprezenty.pl, grawerowaneprezenty.pl, haftowaneprezenty.pl, fajneprezenty.pl, chrzestdziecka.pl, prezentydlabobasa.pl, prezentynachrzciny.pl, prezentynachrzest.com, wszystkodochrztu.com, prezentynakomunie.pl, prezentynakomunie.com, niesmiertelniki24.pl, niesmiertelniki.net, dlugopisnaprezent.pl, prezentynabierzmowanie.pl, conaprezent.net, bociankoweprezenty.pl, urodzinoweprezenty.pl, allebox.pl, gifts4.pl, wspomnienie.net, akcesoriaweselne.com, prezentynarocznice.pl.

Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są całkowicie dobrowolne. Wszelkie przekazane nam dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie i celu, na jaki wyraziłeś zgodę. W przypadku, gdy postanowisz jednak nie podawać nam niezbędnych do realizacji zamówienia danych i nie wyrazisz zgody na ich przetwarzanie, niestety nie będziemy mogli zrealizować Twojego zamówienia.

Prosimy, abyś pamiętał, że w każdej chwili masz prawo do aktualizacji lub całkowitego usunięcia swoich danych osobowych. Możesz to zrobić samodzielnie, jak i korzystając z naszej pomocy, której chętnie udzielimy.

Zapewniamy Cię, że nasza firma przestrzega restryktywnej polityki bezpieczeństwa danych osobowych. Twoje dane osobowe są u nas bezpieczne i dokładamy wszelkich starań, aby poziom ten z roku na rok był coraz wyższy. Wierzymy, że zapoznanie się z naszą polityką prywatności pozwoli Ci poczuć się bezpiecznie i cieszyć zakupami w sklepie.

I. Kto jest administratorem danych osobowych Sklepu?

Administratorem danych osobowych Sklepu (dalej Administrator), czyli odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa Twoim danym osobowym jest:

F.H.U. Kami Adam Harchut
36-100 Kolbuszowa
ul. J. Pawła II 15,
NIP: 814-100-20-05, REGON: 690325130,
CEiDG 1354, GIODO: 062804.

Administrator zarejestrował u Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (dalej GIODO) zbiór danych o nazwie Baza danych klientów firmy wysyłkowej "KAMI" , który znajduje się w księdze numer 062804.

II. Jak chronimy Twoje dane osobowe?

Administrator równocześnie z zarejestrowaniem w GIODO wdrożył w Sklepie politykę bezpieczeństwa danych osobowych i politykę bezpieczeństwa systemu IT, które zapewniają skuteczną ochronę Twoich danych osobowych.
Dostęp do Twoich danych osobowych, mają tylko ci pracownicy Sklepu, którzy zostali przeszkoleni zgodnie z polityką bezpieczeństwa danych osobowych i podpisali stosowne zobowiązania zobowiązujące ich do ochrony.
System IT Sklepu spełnia wszelkie standardy ochrony danych osobowych.

Zastosowano środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych zgodne z wymaganiami określonymi w przepisach o ochronie danych osobowych, w tym rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz. 1024) oraz wytycznymi Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Administrator dopełnił wszelkich prawem przewidzianych obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych.

III. Dlaczego i o jakie Twoje dane osobowe prosimy?

Złożenie zamówienie

W trakcie składania zamówienia prosimy o podanie nam danych niezbędnych do realizacji zamówienia, które w przypadku zarejestrowanych i zalogowanych Klientów częściowo pobierane są automatycznie z danych podanych przy rejestracji.

Przy składaniu zamówienia prosimy o podanie:

1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne do wystawienia dokumentu sprzedaży i zaadresowania przesyłki;

2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;

3. e-mail – niezbędny do komunikacji związanej z realizacją zamówienia;

4. numer telefonu – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).

W przypadku, kiedy przy składaniu zamówienia Klient wybierze dostawę na inny adres niż wskazany przy rejestracji lub składaniu zamówienia, prosimy dodatkowo o podanie:

1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne nam do zaadresowania przesyłki;

2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;

3. numer telefonu do odbiorcy przesyłki – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).

W przypadku, kiedy przy składaniu zamówienia Klient wybierze wystawienie dokumentu sprzedaży na inne dane, niż wskazane przy rejestracji lub składaniu zamówienia, prosimy dodatkowo o podanie:

1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne do wystawienia dowodu sprzedaży;

2.adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędne do wystawienia dowodu sprzedaży;

3. numer NIP – niezbędny do wystawienia dowodu sprzedaży.

Dane podane w trakcie składania zamówienia są przetwarzane przez Sklep i następujące podmioty w podanym poniżej zakresie:

1. imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail wskazane jako adres dostawy przekazywane są firmom przewozowym w postaci etykiety/listu przewozowego będącego jednocześnie zleceniem doręczenia przesyłki w zależności od wybranego rodzaju przesyłki przekazywane są :

a. Poczta Polska

b. Kurier DHL

c. InPost

2. imię i nazwisko, adres, NIP wskazane jako dane na które ma być wystawiony dokument sprzedaży są przekazywane w postaci dokumentu sprzedaży do systemu księgowego.

W przypadku skorzystania z płatności z wykorzystaniem zewnętrznego systemu płatności, wszelkie dane podane po przejściu na stronę operatora płatności pozostają zarejestrowane wyłącznie w jego bazie i nie są w żaden sposób dostępne lub przechowywane przez Sklep.

Sklep współpracuje z następującymi operatorami płatności:

a. PayU SA operatora serwisu payu.pl

b. Przelewy24 operatora serwisu przelewy24.pl

Sklep, w celu wprowadzenia złożonych zamówień do swojego systemu wewnętrznego, przekazuje dane podane w trakcie składania zamówienia wraz z treściami zamówień, do zewnętrznego systemu integracji platform e-commerce i automatyzacji procesów zamówień Baselinker.

Sklep przekazuje dane osobowe, w postaci adresu e-mail do serwisu Opineo.pl, w celu zbadania opinii Klienta o poziomie zadowolenia z przeprowadzonego zakupu.

Przetwarzane przez nas dane osobowe są przechowywane przez okres uznany za konieczny dla spełnienia celu, w jakim zostały zebrane (w tym zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów i regulacji prawnych). Dane osobowe zebrane za pośrednictwem stron internetowych przechowujemy tak długo jak to konieczne (np. przez okres naszej relacji z daną osobą).

IV. Polityka prywatności bezpieczeństwa partnerów Sklepu

Sklep bardzo starannie dobiera swoich partnerów biznesowych i równie starannie weryfikuje zamieszczanie w Sklepie linki do innych stron internetowych. Sklep nie odpowiada jednak za standard i politykę ochrony prywatności stosowaną przez właścicieli, operatorów czy administratorów tych stron. Dlatego zalecamy weryfikację każdego z naszych partnerów w zakresie własnym i samodzielne podjęcie decyzji, czy chcesz powierzyć im Twoje dane osobowe.

V. Udostępnianie Twoich danych osobowych

W szczególnych sytuacjach, w których obowiązujące prawo nakazuje administratorowi udostępnienie zebranych danych organom państwowym, Sklep dane takie udostępni. Za wyjątkiem tych sytuacji, Twoje dane osobowe będą ujawnianie wyłącznie w zakresie, celu i podmiotom wymienionym w niniejszej polityce prywatności.

VI. Zmiana polityki bezpieczeństwa Sklepu

Sklep zastrzega sobie prawo zmiany polityki prywatności, o ile będzie wymagać tego obowiązujące prawo, ulegną zmianie warunki technologiczne funkcjonowania Sklepu lub zmiana będzie wprowadzać standard wyższy od minimum wymaganego prawem.

Aktualny tekst polityki prywatności zawsze znajduje się w zakładce "Polityka Prywatności".

VII. Kontakt

Sklep kontaktuje się z Tobą korzystając z podanego e-maila, a tylko w szczególnych sytuacjach korzystamy z podanego przez Ciebie numeru telefonu.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do polityki prywatności i bezpieczeństwa Twoich danych osobowych zachęcamy do kontaktu pod naszym numerem telefonu 17 22 75 777792 422 999 lub e-mail sklep@eprezenty.pl
W przypadku chęci aktualizacji lub usunięcia Twoich danych osobowych, o ile nie możesz lub nie chcesz zrobić tego samodzielnie, prosimy o kontakt pod naszym numerem telefonu  17 22 75 777792 422 999 lub e-mail sklep@eprezenty.pl

W powyższych sprawach można również korespondować z nami pod adresem:

F.H.U. Kami
36-100 Kolbuszowa
ul. J. Pawła II 15.

Wersja 2.0 (Kolbuszowa, 25 grudnia 2014 roku)

Szanowny Kliencie,


25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego
i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO")

 

CO SIĘ Z TYM WIĄŻE?

W związku ze zmianą przepisów, chcemy poinformować Cię o zasadach przetwarzania danych osobowych w F.H.U KAMI Adam Harchut, Kolbuszowa 360-100, ul.Jana Pawła II 15 oraz o prawach, jakie przysługują Ci w związku z rozpoczęciem obowiązywania nowych wytycznych.

Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszych serwisów internetowych prosimy Cię
o poświęcenie chwili na zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi kwestii zagadanień ochrony danych osobowych obowiązujących w naszej firmie.

 

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

F.H.U KAMI Adam Harchut, Kolbuszowa 360-100, ul.Jana Pawła II 15, jako Administrator Danych Osobowych zobowiązuje się stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa, zarówno techniczne, jak i organizacyjne, aby chronić Państwa Dane Osobowe, w myśl obowiązujących przepisów. Dane będą przechowywane wyłącznie przez okres niezbędny do osiągnięcia celów, dla których są gromadzone oraz wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa.

 

Pamiętaj, iż wyrażoną zgodę na zbieranie i przetwarzanie danych przez F.H.U KAMI Adam Harchut, Kolbuszowa 360-100, ul.Jana Pawła II 15 możesz wycofać w każdej chwili !ZAKRES PRZETWARZANIA DANYCH


F.H.U KAMI Adam Harchut, Kolbuszowa 360-100, ul.Jana Pawła II 15 jako Administrator Danych Osobowych, gromadzi Państwa dane osobowe pozyskane podczas procesu składania zamówień, niezbędne do zawarcia umowy sprzedaży, a w szczególności:

1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne do wystawienia dokumentu sprzedaży i zaadresowania przesyłki;

2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;

3. e-mail – niezbędny do komunikacji związanej z realizacją zamówienia;

4. numer telefonu – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).

 

CEL GROMADZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Jako Administrator Danych Osobowych zbieramy Państwa Dane osobowe
w następującym celu:

• zawierania i realizacji łączącej nas umowy oraz świadczenia dla Państwa oferowanych przez nas usług, w tym w szczególności kompleksowej obsługi i realizacji zamówień (wysyłka zamówionych towarów, realizacja i rozliczenia płatności, obsługa reklamacji
i zwrotów )

• realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa niezbędnych do wystawiania
i przechowywania faktur oraz innych dokumentów księgowych, oraz dla celów archiwizowania dokumentów

• przeprowadzania akcji marketingowych, profilowania oraz przesyłania informacji handlowych (tylko w przypadku wyrażenia przez Państwa osobnych jednoznacznych zgód na takie działania)

 

UDOSTĘPNIANIE DANYCH

Administrator Danych Osobowych, F.H.U KAMI Adam Harchut, Kolbuszowa 360-100, ul.Jana Pawła II 15 może udostępniać dane osobowe następującym podmiotom trzecim, wyłącznie dla celów wskazanych powyżej, tylko w wybranych sytuacjach:

1. Podmiotom, z którymi Administrator Danych Osobowych ma zawarte umowy powierzenia danych regulające zasady współpracy w celu kompleksowej realizacji umowy sprzedaży ( np. świadczenia kurierskie, informatyczne, marketingowe, finansowe) Podmioty te bedą zobligowane do zastosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, technicznych i organizacyjnych, aby chronić Państwa Dane osobowe oraz przetwarzać je wyłącznie zgodnie z Dokumentacją Ochrony Danych obowiązującą w F.H.U KAMI Adam Harchut, Kolbuszowa 360-100, ul.Jana Pawła II 15.

2. Organom nadzorującym, organom władzy i innym osobom trzecim; w przypadku wypełnienia obowiązków nałożonych prawem.

 


TWOJE PRAWA

Szanowny Kliencie,

przysługują Ci następujące prawa w zakresie ochrony danych osobowych:

1. Prawo żądania dostępu do Twoich Danych osobowych;

2. Prawo do sprostowania Danych osobowych;

3Prawo do usunięcia Danych osobowych ("prawo do bycia zapomnianym");

4. Prawo do ograniczenia przetwarzania Państwa Danych osobowych;

5. Prawo do przenoszenia Danych osobowych;

6Prawo sprzeciwu wobec przetwarzania dotyczących Państwa Danych osobowych;

7. Prawo do wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego

 

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do polityki prywatności i bezpieczeństwa Twoich danych osobowych oraz realizacji przysługujących Ci praw zachęcamy do kontaktu wybraną drogą komunikacji:

telefon: 17 22 75 777,792 422 999

e-mail: rodo@grupaeprezenty.pl

adres: F.H.U KAMI Adam Harchut, Kolbuszowa 36-100, ul.Jana Pawła II 15

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl